Guasha masáž

Guasha masáž

Ženy i v dobách dávného orientu toužily být vždy krásné a chtěly vyzrát nad projevy stárnutí své pleti. Jednou z metod, která jim pomáhala proti vráskám, byla kosmetická nebo-li obličejová guasha (kváša). Její tajemství se nám dochovalo dodnes.

Guasha 刮痧 (guā shā, kváša) je masážní technika, která vychází z principů tradiční čínské medicíny a provádí se pomocí nefritové destičky.

Obličejová guasha je třešničkou na dortu guashy tělové

Masážní metoda se provádí dvěma nefritovými destičkami. Destičky jsou pro obličej speciálně vytvarované. Tyto destičky nám odhalí všechny nerovnosti v podkoží, které pouhým dotekem prsty nejsou zřetelné. Pomocí destiček se dokážeme lépe zaměřit na malé místo a precizně tam provést masáž.  

Stimulací kapilár prokrvíme kůži a zlepšíme nervový, kardiovaskulární a imunitní systém a oživíme krev. Obličejová guasha může nahradit invazivní zásahy do obličeje jako je facelifting, botulotoxinové výplně vrásek nebo intradermální injekce. Obličejovou kvášu lze využít třeba jen k ošetření pleti v kosmetických salonech.

Na jedné straně se jedná o jednoduchou a bezpečnou metodu, která má své místo v masážních nebo kosmetických salónech.

Na straně druhé je oblíbená u praktiků tradiční čínské medicíny, kteří oceňují její téměř okamžitou účinnost a diagnostickou funkci. 

Gua znamená škrábat a sha značí výsev.

Pomocí guashy doslova vyškrábeme nemoc z těla.

Ideální je opakovat masáže guasha alespoň 5× až 10×, maximálně však 1× týdně.

Díky vzdělávacím seminářům, Vám velmi ráda tuto příjemnou a prospěšnou masáž nabídnu.

Vaše Eva